Informacje o dostępności Zmiana kontrastu

Edukacja, opieka nad dzieckiem

VII kier­masz świąteczny w Estkowskim

Kier­masz świąteczny organizowany każ­dego roku w Szkole Pod­stawowej im. Ewarysta Est­kow­skiego stał się już lokalną tradycją. W tym roku była to już 7 edycja!

Kolędy, smakołyki, zapachy, świąteczne ozdoby i wystrój wprowadziły zgromadzonych w magię Świąt Bożego Narodzenia. Na stoiskach można było zakupić własnoręcz­nie wykonywane ozdoby świąteczne do przyozdobienia domu, choinki czy na stół wigilijny oraz domowe wypieki i potrawy. W trak­cie kier­maszu odbyły się występy uczniów i szkol­nego chóru, pokazy taneczne, układy akrobatyczne młodzieży oraz pokazy karate. Dzieci obdarowywane były przez świętego mikołaja słodkościami.

Łącz­nie organizatorzy kier­maszu zebrali 34 985,70 zł. Naj­wyżej wylicytowany został obraz przed­stawiający ratusz – nabywca zapłacił 3600 zł.

Na kier­maszu wystąpił Mar­cin Mroziń­ski znany pod pseudonimem Mar­tin Fitch, który przy­po­mniał swoje naj­więk­sze prze­boje.

Zebrane środki prze­znaczone zostaną na wyposażenie sali sen­sorycz­nej. Organizatorami kier­maszu byli: Szkoła Pod­stawowa im. Ewarysta Est­kow­skiego, Stowarzyszenie Per­spek­tywy, rada Rodziców, dyrek­cja, grono pedagogiczne oraz uczniowie szkoły wraz z rodzicami.

Biuletyn Informacji Publicznej
logo epuap
logo rzeka
Plan Pakości

geoportal

logo LGD